Ksylitol 250g*AKA*

producent: AKA

Kod produktu: 5908228012001

Cena: 15.99 zł brutto

Ilość:

w magazynie: 38

Taniej w opakowaniach
zbiorczych po 12 szt.

Cena: 15.19 zł brutto

Ilość:
Inne produkty firmy AKA
Ksylitol jest naturalnym słodzikiem o barwie, konsystencji i smaku cukru. Jest tzw. alkoholem cukrowym, uzyskiwanym najczęściej z drzewa brzozy. W przeciwieństwie do cukrów glukoza, fruktoza, sacharoza i laktoza nie fermentuje w przewodzie pokarmowym.
Zaleca się spożywanie do 40 g ksylitolu dziennie (ok. 8 łyżeczek). Wskazane jest dochodzić do tej ilości stopniowo. Zbyt duże spożycie bez przygotowania może skutkować lekkim rozwolnieniem, które mija w krótkim czasie, jaki potrzebny jest na zwiększenie wydzielania enzymów trawiących takie dawki słodzika. Nie należy więc podawać ksylitolu małym dzieciom ze względu na niedojrzałość enzymatyczną ich systemów trawiennych. 
Ksylitol jest powoli przetwarzany w organizmie z minimalnym udziałem insuliny, wskutek czego posiada ponad czternastokrotnie niższy indeks glikemiczny od cukru. Dzięki temu jest bardzo bezpieczny dla diabetyków. Utrzymując niski poziom insuliny, przeciwdziała procesom przedwczesnego starzenia. Ponadto zawiera prawie dwa razy mniej kalorii niż cukier. Zalecany jest dla osób zagrożonych i dotkniętych osteoporozą, gdyż zwiększa przyswajanie wapnia, przywracając w ten sposób właściwą konsystencję kości. Dzięki antybakteryjnemu działaniu podnosi odporność organizmu. Potrafi likwidować drobne ubytki próchnicze oraz zapalenie dziąseł i ozębnej poprzez przywracanie właściwego pH śliny (dlatego przed przełknięciem zalecane jest przepłukiwanie rozpuszczonym w ślinie ksylitolem jamy ustnej - nawet już po umyciu zębów). 

składniki: ksylitol (substancja słodząca) 100% 
wartość odżywcza w 100g
 wartość energetyczna: 1008kJ/240kcal
 tłuszcz: 0,0g 
 węglowodany: 100g 
 białko: 0,0g 

POWRÓT