Olejek eteryczny bazyliowy **Bazylia / Ocimum basilicum ssp basilicum** 5ml*CRETA VOTANICA*BIO

producent: CRETA VOTANICA

Kod produktu: 5214001511488

Cena: 25.99 zł brutto

Ilość:

w magazynie: 98

Inne produkty firmy CRETA VOTANICA
Olejek bazyliowy pozyskiwany z rośliny szeroko stosowanej jako przyprawa ale także ziele lecznicze. Już w starożytności uważana była przez Greków za królową roślin i używana do namaszczania królów oraz w leczeniu dróg oddechowych, niestrawności, żółtaczki, migreny. 
Pozyskiwany w granicach administracyjnych Narodowego Parku Sitia Geopark we wschodniej części Krety, której unikalny mikroklimat sprawia, iż pochodzące stąd zioła od wieków uznawane są za jedne z najlepszych i najbardziej aromatycznych.  
składniki: olejek bazyliowy* (Ocimum basilicum) 100% (*certyfikowany składnik ekologiczny)   
sposób pozyskiwania: przez destylację parą wodną z górnych pędów i kwiatów  
właściwości: orzeźwiające, przeciwbólowe, przeciwzapalne, rozkurczowe, przeciwwirusowe, regenerujące, odświeżające i ułatwiające trawienie 
stosowanie: polecany (++++) / nie stosować: (-) / zachować ostrożność: (!)
                 doustnie (++++)
                 na skórę (++++)
                 dyfuzja (+) 
sposób użycia: zewnętrzne: do masażu bolących mięśni (po zmieszaniu z olejem z orzechów  laskowych), 2- 3 krople do dyfuzora; wewnętrznie: jako przyprawa lub 1 kropla w 150ml napoju  
wskazania: wyczerpanie i zmęczenie fizyczne, przeziębienia, grypa, kaszel, bóle głowy, ukąszenia owadów, trądzik 
Produkt rolnictwa ekologicznego.
Środki ostrożności: przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, nie używać w czasie ciąży i karmienia piersią oraz u dzieci poniżej 3- go roku życia (bez konsultacji lekarskiej lub farmakologicznej), używanie olejków nie zastąpi zbilansowanej diety i zdrowego trybu życia.  
Może podrażniać wrażliwą skórę. Opis olejku powstał w oparciu o publikacje książkowe z dziedziny aromaterapii. Nie stanowi on porady ani zalecenia wydanego przez lekarza. Jeżeli chcesz używać olejków w celach leczniczych zasięgnij porady lekarza. Zachęcamy do szukania informacji o działaniu oraz właściwościach olejku bazyliowego na ogólnodostępnych stronach w internecie.
POWRÓT