Olejek eteryczny **Copaiba / Copaifera officinalis** 10ml*PRANARÔM*

producent: PRANARÔM

Kod produktu: 5420008526824

Cena: 23.90 zł brutto

Ilość:

w magazynie: 69

Inne produkty firmy PRANARÔM
Olejek Copaiba o słodkim, miodowym zapachu pozyskiwany jest z soku (żywicy, która wypływa po nacięciu drzewa) gigantycznego drzewa Copaifera, gatunku pochodzącego z tropikalnych lasów Brazylii, Kolumbii i Wenezueli. Tradycyjnie w krajach tych wykorzystywany na trawienie i wzmocnienie sił obronnych organizmu. 
składniki: oleożywica kopaiba (Copaifera officinalis)
sposób pozyskiwania: przez destylację parą wodną z żywicy. 
właściwości: przeciwzapalne, przeciwbólowe, relaksacyjne, uspokajające,  przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, wykrztuśne        
stosowanie: polecany (++++) / nie stosować: (-) / zachować ostrożność: (!)
                  doustnie (-)
                  na skórę (++++)
                  dyfuzja (++++) 
sposób użycia: zewnętrznie: do masażu, kąpieli, kompresów, wcierania w zmienioną
chorobowo skórę (po zmieszaniu z olejem z awokado, jojoba, migdałowym); wewnętrznie: niewskazany 
wskazania: trudno gojące się rany, egzemy, wysypki, infekcje skóry, łupież, grzybice (stopy, pachwiny, paznokcie), opryszczka, sucha skóra (właściwości zmiękczające) 
Środki ostrożności: działanie uczulające na drogi oddechowe, przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, nie używać w czasie ciąży i karmienia piersią oraz u dzieci poniżej 3- go roku życia (bez konsultacji lekarskiej lub farmakologicznej), używanie olejków nie zastąpi zbilansowanej diety i zdrowego trybu życia. Opis olejku powstał w oparciu o publikacje książkowe z dziedziny aromaterapii. Nie stanowi on porady ani zalecenia wydanego przez lekarza. Jeżeli chcesz używać olejków w celach leczniczych zasięgnij porady lekarza. Zachęcamy do szukania informacji o działaniu oraz właściwościach olejku Copaiba na ogólnodostępnych stronach w internecie.

POWRÓT