Olejek eteryczny goździkowy **Goździk / Eugenia caryophyllus** 10ml*PRANARÔM*BIO

producent: PRANARÔM

Kod produktu: 5420008524424

Cena: 29.90 zł brutto

Ilość:

w magazynie: 75

Inne produkty firmy PRANARÔM
Olejek goździkowy pozyskiwany z kulistych gruczołków goździkowca korzennego: niewysokiego drzewa lub krzewu dziko występującego w Indonezji a uprawianego w klimacie równikowym. Wykorzystywany w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym. 
składniki: olejek goździkowy* (Eugenia caryophyllus) 100% (*certyfikowany składnik ekologiczny)
sposób pozyskiwania: destylacja parą wodną z pączków kwiatowych i łodyg  
właściwości: antybakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe, znieczulające, rozkurczające  stosowanie: polecany (++++) / nie stosować: (-) / zachować ostrożność: (!)
                  doustnie (++++)
                  na skórę (++++)
                  dyfuzja (-) 
sposób użycia: zewnętrznie do wcierania (po rozcieńczeniu w oleju przewodniku) w zainfekowane narządy; wewnętrznie: 2 krople 3 razy dziennie na neutralnym nośniku (miód, kostka cukru trzcinowego, olej roślinny) 
wskazania: infekcje, pasożyty jelit, bóle, bóle zębów, zainfekowane rany, trądzik, stany zapalne i owrzodzenia jamy ustnej, ropnie, bezsenność, bóle głowy  
Produkt rolnictwa ekologicznego.  
Środki ostrożności: przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, nie używać w czasie ciąży i karmienia piersią oraz u dzieci poniżej 3- go roku życia (bez konsultacji lekarskiej lub farmakologicznej), używanie olejków nie zastąpi zbilansowanej diety i zdrowego trybu życia.  
Opis olejku powstał w oparciu o publikacje książkowe z dziedziny aromaterapii. Nie stanowi on porady ani zalecenia wydanego przez lekarza. Jeżeli chcesz używać olejków w celach leczniczych zasięgnij porady lekarza. Zachęcamy do szukania informacji o działaniu oraz właściwościach olejku goździkowego na ogólnodostępnych stronach w internecie.
POWRÓT