Miód rzepakowy 450g*KAMIANNA*

producent: KAMIANNA

Kod produktu: 0000000000071

Cena: 29.70 zł brutto

Ilość:

w magazynie: 9

Inne produkty firmy KAMIANNA
Miód rzepakowy w stanie płynnym jest prawie bezbarwny lub lekko słomkowy, z odcieniem zielonkawym, zależnie od roślin, z których zebrany został nektar. Po skrystalizowaniu przyjmuje barwę białą lub szarokremową. Ulega szybkiej krystalizacji, dając drobne kryształy i mazistą konsystencję.
Należy do miodów bogatych w flawonoidy, olejki eteryczne, barwniki, biopierwiastki, witaminy z grupy B,K,C o niskiej aktywności antybiotycznej.
Miód rzepakowy ma szerokie zastosowanie w żywieniu i lecznictwie.
Stanowi cenną odżywkę regeneracyjną w stanach wyczerpania fizycznego i psychicznego, jest nieodzowny w codziennym odżywianiu.
Duża zawartość cukrów prostych, przede wszystkim glukozy i fruktozy, czyni go przydatnym w chorobach serca, głównie naczyń wieńcowych i układu krążenia, schorzeniach wątroby i dróg żółciowych. Ceniony jest także w leczeniu chorób przeziębienia oraz stanów zapalnych górnych dróg oddechowych na tle bakteryjnym, takich jak zapalenie gardła i zapalenie błony śluzowej nosa. Ponadto łagodzi kaszel i wzmaga odporność organizmu.
Stosowany bezpośrednio na chorą tkankę oczyszcza ją z elementów martwiczych i ropnej wydzieliny, co w efekcie przyspiesza gojenie i bliznowacenie ran. Ponadto szybkie przyłożenie miodu na oparzoną skórę zabezpiecza ją przed tworzeniem się pęcherzy i rozwojem zakażenia.

POWRÓT