Miód lipowy 450g*KAMIANNA*

producent: KAMIANNA

Kod produktu: 0000000000070

Cena: 32.90 zł brutto

Ilość:

w magazynie: 6

Inne produkty firmy KAMIANNA
Pozyskiwany z kwiatów lipy miód uważany jest za jeden z najlepszych miodów nektarowych.
W stanie płynnym ma barwę od zielonkawożółtej do jasnobursztynowej a po skrystalizowaniu zmienia zabarwienie na białożółte do złocistożółtego.
W smaku jest on dość ostry, często lekko gorzkawy.
W skład miodu lipowego wchodzą związki występujące w kwiatach lipy: olejek eteryczny, flawonoidy, enzymy. Miód lipowy odznacza się wysoką aktywnością antybiotyczną.
Ze względu na różnorodność zawartych w nim składników oraz korzystne cechy organoleptyczne znajduje szerokie zastosowanie zarówno w odżywianiu, jak i w lecznictwie.
Uważany jest powszechnie za najlepszy środek przy przeziębieniu, grypie, w chorobach przebiegających z wysoką temperaturą, schorzeniach dróg oddechowych. Wywiera ponadto działanie napotne, przeciwgorączkowe, przeciwskurczowe, przeciwkaszlowe i wykrztuśne. Miód lipowy polecany jest także w chorobach serca i układu krążenia. Działa łagodnie moczopędnie, skutecznie likwidując obrzęki oraz nieznacznie obniża ciśnienie tętnicze krwi.
Dużą skuteczność miodu lipowego zanotowano w schorzeniach układu nerwowego, między innymi w nerwicach, nadmiernym podnieceniu nerwowym, stresie i bezsenności.
POWRÓT