Miód akacjowy 450g*KAMIANNA*

producent: KAMIANNA

Kod produktu: 0000000000067

Cena: 32.90 zł brutto

Produkt chwilowo niedostępny

Inne produkty firmy KAMIANNA
W stanie płynnym miód akacjowy ma barwę jasno- słomkową do zielonkawej. Niekiedy może być nawet bezbarwny, w związku z czym uważany jest za najjaśniejszy ze wszystkich miodów. Po skrystalizowaniu przyjmuje zabarwienie od białego do kremowożółtawego.
Odznacza się delikatnym, lekko mdłym aromatem, w smaku zaś jest słodki, delikatny i lekko kwaskowaty.
Jest cenną odżywką regeneracyjną w stanach zmęczenia fizycznego i umysłowego. Ze względu na delikatny smak i aromat oraz odpowiednią konsystencję jest popularnym środkiem słodzącym do wielu potraw, napojów, a zwłaszcza do deserów. Jest szczególnie lubiany przez dzieci, dlatego poleca się go w miejsce cukru do słodzenia posiłków.
Miód akacjowy jest ceniony jako środek wspomagający leczenie schorzeń nerek i układu moczowego, zalecany jest także w chorobach przeziębienia, a zwłaszcza w towarzyszących im stanach zapalnych górnych dróg oddechowych, poleca się go przy bezsenności, a także w celu złagodzenia objawów zmęczenia, znużenia i wyczerpania organizmu.
Podobnie, jak inne odmiany miodu, można go stosować w chorobach skóry. Przykładanie miodu akacjowego na rany powoduje ustępowanie zakażenia.


POWRÓT