Miód wielokwiatowy 1,2kg*KAMIANNA*

producent: KAMIANNA

Kod produktu: 0000000000074

Cena: 61.90 zł brutto

Ilość:

w magazynie: 8

Inne produkty firmy KAMIANNA
Miód wielokwiatowy może przybierać różną barwę w zależności od terminu zbioru: od jasnokremowej do herbacianej. Po skrystalizowaniu zmienia nieco zabarwienie na jasnoszare lub jasnobrązowe. W smaku jest bardzo zróżnicowany, zależnie od składu nektaru, na ogół jednak jest łagodny, słodki.
Wyjątkowo dużą zawartością cukrów prostych odznacza się miód wielokwiatowy z kwiatów wiosennych, natomiast miody pochodzące z pełni lata i jesienne są bogatsze w enzymy i biopierwiastki.
Miód wielokwiatowy znajduje zastosowanie w chorobach alergicznych dróg oddechowych, w łagodzeniu objawów alergii, w chorobach serca i naczyń, a także wspomaga wątrobę w jej funkcji detoksykacyjnej w przebiegu chorób wątroby, woreczka żółciowego i innych.
Miód pochodzący z kwiatów letnich znajduje zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu grypy i chorób przeziębienia, jak również chorób dolnych dróg oddechowych.
Należy dodać, że miód wielokwiatowy jest najczęściej spożywaną odmianą.
Ze względu na duże walory odżywcze i smakowe zaleca się go do codziennego spożywania zarówno przez dzieci, jak i dorosłych.
Stanowi on także cenny produkt odżywczy i odnawiający w stanach wyczerpania fizycznego i psychicznego organizmu.
POWRÓT